Bruksizm Ból Głowy Stres i Zgrzytanie Zębami w pandemii COVID – Eskulap Beauty News

Stres wywołany przez pandemię COVID doprowadził do gwałtownego wzrostu problemów związanych ze zgrzytaniem zębami. Na szczęście można to leczyć.

Od lekarzy w całym kraju spływają sygnały, że od czasu wybuchu pandemii zaobserwowali gwałtowny wzrost przypadków bruksizmu. Wielu z nich przypisuje to towarzyszącemu ludziom stresowi.

Niestety nie mamy wpływu na rozprzestrzenianie się wirusa COVID ani na rządowe restrykcje. Udowodnione jest, że przebywanie w izolacji wpływa w różny sposób na ludzki umysł. Nie bez przyczyny astronauci, który będą przebywać przed długi czas w kosmicznej izolacji przechodzą przesz szereg szkoleń i badań które przygotowują ich organizm aby poradził sobie z tak nienaturalną dla ludzi sytuacją.

Liczne problemy zdrowotne związane z przebywaniem z izolacji nie są zaskoczeniem dla lekarzy pracujących od lat w placówkach medycznych. Stres i cierpienie związane z wydarzeniami na świecie wpływają między innymi na pogorszenie jakości snu, problemy psychiczne i wzrost problemów z zaciskaniem zębów i zgrzytaniem. Zauważamy to w naszej klinice, ponieważ coraz więcej pacjentów skarży się na tego typu problemy.

U pacjentów dotkniętych problemem zgrzytania zębami najczęściej obserwuje się napięciowy ból głowy, który może przypominać tępy ból, odczucie ucisku na czole lub z tyłu głowy, niekiedy bóle zlokalizowane są w skroniach. Pacjenci mogą również odczuwać większy dyskomfort podczas normalnej aktywności, na przykład podczas żucia czy gryzienia pokarmów.

Na szczęście można to leczyć prostym i szybkim zabiegiem z użyciem toksyny botulinowej. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednie miejsca relaksując napięcie mięśni owe. Pomaga to zredukować bóle głowy.

Nie czekaj aż problem się pogorszy i umów się na konsultację aby dowiedzieć się jakie metody mogą pomóc Tobie pozbyć się problemu bólu głowy.

Umów się na konsultację (+48) 505905196

Link do filmu: https://youtu.be/obfnmsKr_ZQ

Czytaj opis zabiegu: https://mmkisiel.pl/zabiegi/zgrzytanie-zebami-bruksizm/

Klinika:

Klinika

Media:

https://mmkisiel.pl/media/

Zabiegi:

Zabiegi

Zabiegi na twarz:

Zabiegi na Twarz

Zabiegi na ciało:

Zabiegi na Ciało

Cena zabiegów:

Cennik

Zadzwoń już dziś aby umówić się na konsultację 505905196

Social media

Instargram:
https://www.instagram.com/eskulap.clinic/

Facebook:
https://www.facebook.com/polskaklinika

Twitter:
https://twitter.com/polskaklinika/

LinkedIn:
https://uk.linkedin.com/company/eskulap-clinic-london

YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCnjXp2zHp55B-gbIxAqXkpQ