Czy medycyna estetyczna jest czymś, czego należy się bać?

Czy medycyna estetyczna jest czymś, czego należy się bać? — Medycyna estetyczna jest dynamicznie rozwijająca się i stosunkowo nową gałęzią medycyny. Trend ten zapoczątkowany został w Ameryce, potem rozprzestrzenił się na Europę, albowiem zapotrzebowanie współczesnych społeczeństw na młodość i dobry wygląd pomimo upływu lat jest ogromne. Któż nie chciałby młodo wyglądać? A więc też i bać się nie ma czego. Zabiegi są niebolesne, proste, niedrogie i nie powodują trwałych zmian.

Czy medycyna estetyczna jest potrzebna w dzisiejszych czasach? — Uważam, że tak. Poza tym zawsze ludzie pragnęli zachować młody wygląd. Już Kleopatra kąpała się w kozim mleku. Współcześnie mamy o wiele więcej do zaoferowania w zatrzymaniu procesu starzenia twarzy i ciała. Kwas hialuronowy, botox, igły PDO, mezoterapia, Ion Magnum – lifting twarzy i ciała , lasery, peelingi chemiczne to tylko niektóre z możliwości poprawy wyglądu. Najlepiej stosować różne zabiegi. Podczas bezpłatnej wizyty ustalany jest indywidualny plan leczenia . Pacjent dowiaduje się, jakie są możliwości poprawy wyglądu twarzy lub ciała. Często lekarz medycyny estetycznej widzi zupełnie inny problem, niż ten z którym pacjent przychodzi. Umiejętność oceny niedoskonałości i sposobów jej poprawy, jak również przewidywanie efektów zastosowanych procedur jest najważniejszą częścią wstępnej wizyty. Umiejętność tę kształci lekarz podczas 3-letnich studiów podyplomowych, albowiem wtedy potrafi holistycznie podejść do procesów starzenia i medycyny anti-aging (przeciwstarzeniowej). Kilkugodzinne kursy z pewnością nie przygotują do prawidłowej oceny potrzeb pacjenta, a tym samym prawidłowego doboru i przeprowadzenia zabiegu.

Czy zabiegi są bolesne? — Generalnie nie. Przy niektórych zabiegach stosujemy znieczulenie powierzchniowe skóry. Wiele zależy od osobniczej wrażliwości i tzw. progu bólu. Zazwyczaj pacjenci spodziewają się większych dolegliwości niż one są w rzeczywistości. Ważna jest również motywacja pacjenta — lepiej znosi zabieg osoba dobrze nastawiona psychicznie. Istotne jest wyjaśnienie wszelkich wątpliwości przed zabiegiem.

Co możemy sobie poprawić w naszym ciele niewielkim nakładem kosztów? — Jest wiele zabiegów, na które nie trzeba wydawać tzw. fortuny. Łatwo i tanio można zlikwidować zmarszczki koło oczu tzw. kurze łapki lub odbyć miesięczną kurację (8 zabiegów) wyszczuplania talii lub ujędrnienia brzucha nowym, jedynym w Polsce urządzeniem Ion Magnum Genius. Każda kobieta doceni zmniejszenie od 1 do 2 rozmiarów ubrania w miesiąc, praktycznie bez wysiłku. Rezultatów tego właśnie urządzenia doświadczy zwyciężczyni wiosennych metamorfoz.

Czy bez medycyny estetycznej można żyć? — Nie można żyć jedynie beż pożywienia i bez wody. Zabiegi medycyny estetycznej do niedawna uważane były za luksus, na który mogły sobie pozwolić jedynie zamożne panie i to w wielkich miastach. Zapewniam, że tak nie jest. Każdy znajdzie w moim gabinecie coś na swoją kieszeń, albowiem moją dewizą jest „zatrzymaj czas po przystępnej cenie”. Poza tym Słupsk nie jest już prowincją pod wieloma względamito piękne i szybko rozwijające się miasto również w dziedzinie medycyny estetycznej. W moim gabinecie są dostępne najnowsze światowe trendy, preparaty i urządzenia służące poprawie wyglądu. Zapoznaję się z nimi na studiach podyplomowych oraz licznych kongresach, sympozjach i konferencjach w Warszawie, Monaco, Londynie, Paryżu. Do swojej praktyki wprowadzam tylko sprawdzone i przebadane technologie — niektóre z nich unikalne w skali kraju tak jak urządzenie Ion Magnum Genius.

A więc czy można żyć bez zabiegów medycyny estetycznej? Można. Można starzeć się z godnością. Ale komu to potrzebne, zapytają niektórzy. Ktoś kto tak mówi, powinien również zrezygnować z fryzjera, manikiuru, kosmetyczki i innych zabiegów pielęgnacyjno upiększających. Współczesna, zadbana kobieta powinna chociaż 3 razy w roku wykonać sobie zabieg mezoterapii igłowej, a przekona się, że osiągnięty rezultat przekroczy oczekiwania. Żaden najlepszy krem wklepywany miesiącami nie poprawi napięcia skóry i spłycenia zmarszczek, tak jak chociaż jednorazowe wstrzyknięcie podskórne kwasu hialuronowego z zestawem specjalnie dobranych witamin i mikroelementów.

Jakie zabiegi są najpopularniejsze wśród kobiet? — Właśnie wcześniej wspomniana mezoterapia, albowiem jest to zabieg niedrogi, skuteczny i bardzo pomocny w walce ze zwiotczałą skórą zarówno twarzy, dłoni, dekoltu oraz szyi. Ponadto wykonywany nowoczesnym urządzeniem Mezo-Gun jest zupełnie niebolesny. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi wykonywane Igłami PDO — głównie dla pań chcących inwestować w późniejsze, ale trwalsze rezultaty. Jeśli chodzi o zabiegi nieinwazyjne to króluje Ion Magnum i Pelleve. Obie technologie są amerykańskie, obie skuteczne, chociaż działające w odmienny sposób. W okresie letnim wykonujemy też dużo zabiegów na likwidację nadpotliwości pach, dłoni i czoła.

Czy mężczyźni też korzystają z zabiegów medycyny estetycznej? — Na szczęście coraz więcej mężczyzn decyduje się na poprawę swego wyglądu, a do niedawna był to w Polsce temat tabu. Najczęściej wykonywanymi zabiegami jest likwidacja nadpotliwości, ale również panowie inwestują w poprawę wyglądu twarzy, likwidując zmarszczki mimiczne, wykonują mezoterapię głowy stosując profilaktykę łysienia. Daje bardzo dobre rezultaty pod warunkiem regularnego wykonywanie.

A na jak długo wystarczy jeden zabieg? Najczęściej zależy to od samego pacjenta czy chce powtórzyć zabieg, bo obserwuje po kilku miesiącach, że preparat przestaje działać czy nie. Proces starzenia postępuje codziennie, jednak przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej możemy go spowolnić co sprawia, że pacjent wygląda i czuje się młodziej. A człowiek pozbawiony kompleksów jest pewny siebie, podejmuje nowe wyzwania i odnosi sukcesy.

Klinika:

Klinika

Media:

https://mmkisiel.pl/media

Zabiegi:

Zabiegi

Zabiegi na twarz:

https://mmkisiel.pl/twarz/

Zabiegi na ciało:

https://mmkisiel.pl/cialo/

Cena zabiegów:

Cennik

Zadzwoń aby umówić się na konsultację 505905196

Social media

Instargram:
https://www.instagram.com/eskulap.clinic/

Facebook:
https://www.facebook.com/polskaklinika

Twitter:
https://twitter.com/polskaklinika/

LinkedIn:
https://uk.linkedin.com/company/eskulap-clinic-london

YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCnjXp2zHp55B-gbIxAqXkpQ