Przebarwienia na twarzy, skąd te plamy?

Światło słoneczne jest niezbędne dla życia na Ziemi. Jest ważnym źródłem produkcji witaminy D w naszym organizmie. Witamina D jest potrzebna dla zdrowych kości i wysokiego poziomu serotoniny – hormonu szczęścia. Ale tak jak ze wszystkimi innym rzeczami, co za dużo to niezdrowo, a nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do uszkodzenia skóry.

Słońce emituje kilka rodzajów światła. Szkodliwe dla skóry, niewidoczne, krótkofalowe światło UVA mieści się w zakresie 290 – 400nm. HEV – światło widzialne o wysokiej energii zajmuje widmo 400-500nm. Te długości fal mogą zwiększać występowanie melasmy. LEV – światło widzialne o niskiej energii mieści się w zakresie 400-760nm i nie jest niebezpieczne.

Szkodliwe promieniowanie HEV

Za najbardziej szkodliwe uważa się widmo światła UV i HEV. Światło HEV jest formą światła, która, powoduje długotrwałe uszkodzenia skóry porównywalne do uszkodzeń UVA i UVB razem wziętych. HEV może wnikać głębiej w skórę niż UVA i UVB. Światło HEV jest podstępne a uszkodzenia skóry mogą być długotrwałe. Chociaż zaraz po narażeniu na promieniowanie mogą nie występować natychmiastowe oznaki uszkodzenia skóry, takie jak zaczerwienienie lub obrzęk, to powtarzająca się ekspozycja na światło HEV może prowadzić do przedwczesnego starzenia, a nawet raka.

Szkodliwe skutki światła HEV mogą obejmować: nieodpowiednią funkcję i kruchość skóry, zwiększoną liczbę starzejących się komórek, nierówną pigmentację i teksturę, zmarszczki spowodowane zniszczeniem włókien skórnych. Promienie UVB mogą przenikać naszą skórę tylko powierzchownie. Z drugiej strony HEV i UVA mogą dotrzeć do najniższych poziomów naszej skóry – do skóry właściwej. Podobnie jak światło UVA, HEV może wytwarzać wolne rodniki. To z kolei może prowadzić do rozpadu kolagenu i elastyny. Ten proces nazywa się fotostarzeniem i może powodować przedwczesne starzenie się skóry. Fotostarzenie jest naturalnym procesem, ale może powodować na skórze oznaki zwiotczenia i głębokie zmarszczki.

Innym szkodliwym efektem, jaki może wywołać światło HEV, jest nierówna pigmentacja skóry, często nazywana hiperpigmentacją. Ekspozycja na światło HEV może być przyczyną powstawania plam starczych. Plamy starcze to ciemniejsze plamy skóry, które są bardziej widoczne wraz z wiekiem. Można również zaobserwować ostudę i stany zapalne skóry.

Szkodliwe promienie światła są wszędzie wokół nas, a społeczność naukowa poprzez badania i czasopisma akademickie udowodniła ich negatywne skutki wywierane na naszą skórę. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że nawet gdy słońce jest schowane za chmurami, promienie UVA i HEV docierają do powierzchni ziemi i naszej skóry. Nawet w pomieszczeniach rozproszone promieniowanie świetlne może oddziaływać negatywnie na skórę. Klinika Eskulap zaleca aby kremy do opalania stosować na co dzień, jako element naszej codziennej rutyny, a nie tylko w najgorętsze dni.

 

Klinika:

Klinika

Media:

https://mmkisiel.pl/media/

Zabiegi:

Zabiegi

Zabiegi na twarz:

Zabiegi na Twarz

Zabiegi na ciało:

Zabiegi na Ciało

Cena zabiegów:

Cennik

Zadzwoń już dziś aby umówić się na konsultację 505905196

Social media

Instagram:
https://www.instagram.com/eskulap.clinic/

Facebook:
https://www.facebook.com/polskaklinika

Twitter:
https://twitter.com/polskaklinika/

LinkedIn:
https://uk.linkedin.com/company/eskulap-clinic-london

YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCnjXp2zHp55B-gbIxAqXkpQ