Więc Maski Chirurgiczne Jednak Chronią?

Więc Maski Chirurgiczne Jednak Chronią? – Eskulap Beauty News

Liczne źródła publikują sprzeczne informacje o skuteczności noszenia maseczek, a badań naukowych wciąż jest niewiele. Opinie ekspertów, powoli ulegają zmianie…a w mediach ukazują się informacje, które zachęcają do noszenia masek.

Witam Panstwa i Zapraszam, Michał Kisiel, Eskulap Beauty News.11Marca Światowa organizacja zdrowia ogłosiła stan Pandemii. Wirus SARS CoV-2 rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Sytuacja jest poważna a stawka toczy się o ludzkie życie.

Niejednokrotnie w mediach informowano o maskach chirurgicznych, które nie dają żadnej ochrony. Jednak zdrowy rozsądek i badania przeprowadzone w tym kierunku wskazują na inne wnioski.

Maseczki nie stały się nagle bardziej efektywne. Opóźnione informowanie społeczeństwa o sposobach zabezpieczenia się przed wirusami skraca czas reakcji i uniemożliwia samoobronę przed chorobą. W konsekwencji może prowadzić to do utraty zdrowia lub życia wielu obywateli.

KAŻDA maseczka w jakimś stopniu filtruje nawet tak małe cząsteczki jak te wirusa SARS.
Badania wykazują, że nawet zwykła maseczka chirurgiczna znacząco zmniejsza częstość występowania infekcji dróg oddechowych.

Maski dzielą się w zależności od stopnia filtracji cząsteczek. Wyróżnia się tu pojęcie: MPPS (most penetrating particle size). Najłatwiej penetrujące cząsteczki mają średnicę 30-300nm. Wirus SARS CoV-2 ma około 50-250nm średnicy ale w powietrzu często występuje w tak zwanych pakietach. Oznacza to że wirus osadza się na większych pyłach i jest mu trudniej pokonać barierę naszej maski. Najlepiej filrtujące maski to maski FFP3 które nazywane są również maskami N99 – filtrują one 99% MPPS.

Zwykła maska chirurgiczna filtruje około 60% MPPS. Jest to o 60 procent lepszy wynik niż brak jakiegokolwiek filtra. Aby usprawnić filtrowanie naszej maski wiążemy ją ciasno, staramy się dociskać do twarzy minimalizując przecieki powietrza.

Jednak noszenie maski nie zwalnia nas z zachowania zasad higieny. W pełni wspieramy akcje #zostanwdomu ale wszyscy załugują na to aby wiedzieć jak się chronić. Dużo zalezy od naszych indywidualnych zachowań. Na rynku brakuje masek nawet dla lekarzy i personelu medycznego w szpitalach. Jeśli masz maskę używaj jej rozsądnie.

Michał Kisiel Eskulap Beauty News, Londyn

#zostanwdomu
#medycynaestetyczna
#klinikalondyn
#klinikasłupsk
#drkisiel
#beautynews
#klinikaeskulap
#wiadomoscibeauty
#klinikabirmingham
#maski
#maskachirurgiczna

Klinika:

Klinika

Media:

https://mmkisiel.pl/media/

Zabiegi:

Zabiegi

Zabiegi na twarz:

Zabiegi na Twarz

Zabiegi na ciało:

Zabiegi na Ciało

Cena zabiegów:

Cennik

Zadzwoń już dziś aby umówić się na konsultację 505905196

Social media

Instargram:
https://www.instagram.com/eskulap.clinic/

Facebook:
https://www.facebook.com/polskaklinika

Twitter:
https://twitter.com/polskaklinika/

LinkedIn:
https://uk.linkedin.com/company/eskulap-clinic-london

YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCnjXp2zHp55B-gbIxAqXkpQ