Wywiad z Dr Małgorzatą Lewicką-Kisiel na temat zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz powikłań gdy tego typu zabiegu są wykonywane przez osoby nieuprawnione np. kosmetyczki i fryzjerki. Reportaż Miry Hopf wyemitowany o godzinie 19:15 w Radio Koszalin i Radio Słupsk 26.04.2018 roku.

 

 

Część 1

 

Mira Hopf (Radio Koszalin): Niewielu jest lekarzy, którzy mają uprawnienia lekarza medycyny estetycznej.

 

Dr Lewicka-Kisiel (Klinika Eskulap mmKisiel.pl): To się zgadza jest bardzo niewielu lekarzy medycyny estetycznej a w Słupsku ja jestem jedynym lekarzem dyplomowanym medycyny estetycznej albowiem skończyłam 3-letnie podyplomowe studia medycyny estetycznej w Warszawie przy polskim towarzystwie lekarskim zakończone obroną pracy pisałam na temat urządzenia Ion Magnum w sumie unikalnego w skali Polski bo sprowadziłam je do Polski tutaj z Ameryki. Nie jest tylko urządzenie estetyczne ale również urządzenie zdrowotne albowiem może być wykorzystane jako rehabilitacyjne urządzenie, urządzenie stymulujące organizm do produkcji hormonów tarczycy czyli poprawiający cały układ hormonalny włącznie z cukrzycą łącznie z hormonami tarczycy właśnie tak zwana siłownia dla leniwych. No ale to jest jako taka ciekawostka ponieważ my tutaj w Słupsku no nie jesteśmy tacy na końcu świata promujemy wszelkiego typu nowości i specjalne urządzenia które całym świecie są znane w Warszawie również.

 

Mira Hopf (Radio Koszalin): Porozmawiajmy o tych nowościach poprawiających nasz wygląd, wygląd naszej twarzy i opóźniających jednocześnie proces starzenia się.

 

Dr Lewicka-Kisiel (Klinika Eskulap mmKisiel.pl): Bardzo dobrze to pani ujęła właśnie że są dwa rodzaje jak gdyby zabiegów. Ja to nazywam zabiegami poprawiającymi istniejące już mankamenty oraz zabiegami profilaktycznymi i te zabiegi poprawiające to jest właśnie na przykład wolumetria przywrócenie młodzieńczych rysów twarzy czyli to co pacjent traci czy my wszyscy tracimy w czasie trwania naszego życia a zabiegi profilaktyczne to są zabiegi utrzymujące ten dobrostan czyli różnego typu mezoterapie oparte na biostymulacji komórek. Bardzo pięknie rozwija się medycyna estetyczna jest to jedna z najszerzej najszybciej rozwijających się dziedzin w tej chwili w medycynie nie uwłaczając oczywiście innym dziedzinom specjalnością to tutaj w ciągu dwóch lat jest na przykład olbrzymi postęp w różnego typu wynalazkach czy w próbach czy w badaniach na temat substancji czy czynników, które mogą stymulować ludzki organizm do odbudowy komórek.

 

Mira Hopf (Radio Koszalin): W jakim wieku panie i oczywiście panowie powinni skorzystać z tego rodzaju pomocy medycyny estetycznej?

 

Dr Lewicka-Kisiel (Klinika Eskulap mmKisiel.pl): Ciekawym jest to że to właśnie nie o wiek metrykalny chodzi, chodzi o raz samopoczucie pacjenta dwa o jego proces starzenia biologiczny i tu wiek metrykalny niewiele ma z tym wspólnego dlatego że czasami młody pacjent około 30-letni wygląda gorzej niż nie jeden czterdziesto czy pięćdziesięcioletni prawda.  Więc granicy tutaj jakby je ustalamy oczywiście nieletnim pacjentom się nie proponuje żadnych zabiegów za wyjątkiem pewnego rodzaju terapii na trądzik, ale nie możemy mówić że tylko 25 roku życia na przykład coś robimy więc ta granica jest ruchoma każdy znajdzie coś dla siebie w medycynie estetycznej każdemu potrafimy zaproponować jakieś leczenie czy to problemy z cerą czy to problemy z włosami czy to problemy z powstającymi zmarszczkami czy problemy z odkładaniem się tłuszczu miejscowym każdy znajdzie jakiś przepis na swój problem granicy wieku nie ma. Oczywiście tak jak powiedziałam nieletnim i dzieciom zabiegów nie robimy i pewna granica wieku powyżej powiedzmy sobie 80 lat jesteśmy bardzo ostrożni.

 

Mira Hopf (Radio Koszalin): Te wszystkie zabiegi niektóre są dość skomplikowane powinny być wykonywane przez lekarza specjalistę bo jeżeli amator osoba nieprzygotowana do takich procedur będzie je wykonywała to może dojść do poważnych problemów prawda zdrowotnych.

 

Dr Lewicka-Kisiel (Klinika Eskulap mmKisiel.pl): No jak najbardziej ma pani całkowitą rację tak jak w każdej innej dziedzinie medycyny zabiegi z zakresu jak sama nazwa wskazuje medycyny estetycznej powinien wykonywać lekarz, i to lekarz dobrze wykształcony dobrze znający anatomię unerwienie przebieg naczyń krwionośnych jak również limfatycznych każde działanie osoby nieuprawnionej czy osoby nie znającej anatomii jest dużym ryzykiem dla pacjenta i mamy już problemy i mamy już wiele powikłań występujących na skutek zabiegów wykonywanych przez osoby nieuprawnione  a nie będę wymieniała tych zawodów bo spotkałam się również z tym że i fryzjerki próbują wykonywać tego typu zabiegi. Prawo polskie mówi jednoznacznie tylko lekarz i pielęgniarka ma prawo przerwać ciągłość skóry. Osoby które wykonują te zabiegi z poza tego kręgu robią to nielegalnie.

 

Mira Hopf (Radio Koszalin): No na przykład wstrzykiwanie takiego botoksu to jest też nie taka prosta sprawa.

 

Dr Lewicka-Kisiel (Klinika Eskulap mmKisiel.pl): Trzeba znać doskonale anatomię twarzy żeby wiedzieć którą strefę mięśnia, bo botoksem ostrzykujemy mięśnie mimiczne twarzy jednej trzeciej górnej twarzy żeby, wywołać efekt który zamierzamy a więc unieść brwi na przykład zlikwidować zmarszczki pionowe poziome czoła czy tak zwane kurze łapki takie uśmiechowe zmarszczki wokół oczu. Nieprawidłowo podana toksyna może spowodować wiele komplikacji łącznie z zaburzeniem widzenia opadaniem powiek podniesieniem zdziwieniem takiego do czoła. To są zabiegi, które muszą być wykonane przez osobę wykwalifikowaną pomijając sprawę samej toksyny, która jest lekiem wypisywany na receptę. Jeżeli ktoś wykonuje te zabiegi nie w gabinecie medycznym pozyskuje lek w nielegalny sposób z niewiadomego źródła a to już podlega pod handel lekami i niebezpieczny proceder po prostu który uważam prawo powinno piętnować.

Klinika:

Klinika

Media:

https://mmkisiel.pl/media

Zabiegi:

Zabiegi

Zabiegi na twarz:

https://mmkisiel.pl/twarz/

Zabiegi na ciało:

https://mmkisiel.pl/cialo/

Cena zabiegów:

Cennik

Zadzwoń aby umówić się na konsultację 505905196

Social media

Instargram:
https://www.instagram.com/eskulap.clinic/

Facebook:
https://www.facebook.com/polskaklinika

Twitter:
https://twitter.com/polskaklinika/

LinkedIn:
https://uk.linkedin.com/company/eskulap-clinic-london

YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCnjXp2zHp55B-gbIxAqXkpQ