Korekcja odstających uszu w Słupsku to operacja z zakresu chirurgii, otoplastyki uszu.

Po
Przed

Operację wykonujemy kiedy struktura małżowiny usznej i jej wygląd odbiega od kanonów piękna i anatomicznej estetyki.

Operacyjna korekcja odstających uszu nazywana jest również chirurgią lub otoplastyką uszu. W klinice Eskulap w Słupsku zabiegi korekcji uszu wykonują lekarze specjaliści z zakresu chirurgii głowy i szyi. Głównym powodem do wykonania tego zabiegu są czynniki psychologiczne – zespół wpływający na samoocenę, uwarunkowania psychologiczne i aktywność społeczną. Zabieg przeprowadza się, gdy małżowiny uszne odstają, co jest zwykle spowodowane spłaszczeniem małżowiny usznej lub powiększeniem zewnętrznej powłoki.

Jeśli konieczna jest operacja korekcji uszu u dzieci, zaleca się ją wykonać między siódmym a czternastym rokiem życia. Ten czas jest wskazany z faktu, że uszy powstają właśnie wcześnie, a im wcześniej wykonamy operację, tym lepszy efekt. Ogranicza też czas akceptowania przez dzieci nieprzyjemnych komentarzy od rówieśników, co jest zwykle główną motywacją do korekcji uszu.

Zadzwoń i umów się na konsultację już dziś.

505905196

Jak przygotować się do zabiegu operacji odstających uszu?

Wizyty konsultacyjne przeprowadzane są zawsze przed otoplastyką, co może określić oczekiwania Pacjenta co do wyglądu ucha w przyszłości i określić możliwość osiągnięcia tego celu. Dla dzieci bardzo ważne jest przygotowanie psychiczne do operacji – poinformowanie ich o przykrych konsekwencjach, głównie związanych z bólem pooperacyjnym. Warto również wspomnieć, że pacjenci muszą zdawać sobie sprawę z ograniczeń czasowych w działalności sportowej, towarzyskiej i zawodowej, które są związane z operacją i okresem rekonwalescencji.

Przed zabiegiem korekcji uszu nie zaleca się przyjmowania leków na przykład Aspiryny, ponieważ może on obniżać krzepliwość krwi. Palącym pacjentom zaleca się zaprzestanie palenia przynajmniej na dwa tygodnie przed i po operacji. Jeśli operacja będzie wykonywana w znieczuleniu ogólnym, pacjent musi być na czczo, czyli nie wolno mu jeść, pić, a nawet żuć gumy na 6 godzin przed operacją.

Podaj swój numer telefonu a nasz konsultant oddzwoni do Ciebie…

  Jakie badania zrobić przed zabiegiem chirurgii odstających uszu?

  Podobnie jak przed każdą operacją plastyczną, w przypadku korekcji uszu konieczne jest dostarczenie wyników, takich jak badania moczu i krwi:
  • grupa krwi,
  • OB,
  • morfologia,
  • wskaźniki krzepnięcia,
  • kreatynina,
  • glukoza,
  • elektrolity.
  • Aktualne szczepienie WZW typu B.

  Przeciwwskazania do zabiegu?

  • choroby nowotworowe i niektóre autoimmunologiczne (między innymi kolagenozy, czyli choroby tkanki łącznej),
  • ciąża
  • zmiany skórne,
  • epilepsja,
  • skazy naczyniowe,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • infekcje bakteryjne czy wirusowe, przeziębienie, opryszczka,
  • trwająca lub niedawno zakończona antybiotykoterapia.

  Jak wygląda zabieg?

  Dobór techniki operacyjnej dokonywany jest podczas wizyty konsultacyjnej i dostosowywany do konkretnej sytuacji – budowy anatomicznej, oczekiwań pacjenta oraz wskazań i przeciwwskazań.

  W zależności od wieku pacjenta podczas operacji ucha można zastosować znieczulenie miejscowe (dla dorosłych) lub ogólne (dla dzieci). Proces polega na wykonaniu nacięcia z tyłu małżowiny usznej oraz zastosowaniu odpowiednich nacięć i szwów wewnętrznych w celu odpowiedniego wymodelowania chrząstki. Rany zewnętrzne są również zamykane szwami rozpuszczającymi lub nierozpuszczalnymi. Rozmiar i umiejscowienie rany chirurgicznej sprawia, że blizna jest prawie niewidoczna. Dorośli mogą wrócić do domu bezpośrednio po operacji ucha.

  Klinika Eskulap Słupsk

  Znajdź zabieg dla Siebie…

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Po zabiegu operacji uszu.

  Po operacji plastycznej uszy mogą być lekko posiniaczone i opuchnięte przez kilka dni. W pierwszych dniach po zabiegu można odczuwać ból o różnym nasileniu, który można złagodzić zwykłymi środkami przeciwbólowymi. Szwy zostaną usunięte po około dziewięciu dniach a obszar należy ponownie sprawdzić po sześciu tygodniach. Aby uzyskać pożądany efekt estetyczny, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, a zwłaszcza nosić specjalną opaskę uciskową przez dwa tygodnie, aby uniknąć skrzywienia ucha lub uszkodzeń mechanicznych. Zaleca się umyć włosy po raz pierwszy dopiero po zdjęciu szwów. Sporty kontaktowe są zakazane na dwa miesiące.

  W tym okresie ekspozycja miejsca zabiegu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych musi być zminimalizowana, nie wolno korzystać z solariów i saun. Planując termin operacji ucha warto wziąć pod uwagę fakt, że małżowina uszna jest szczególnie wrażliwa na hipotermię po operacji małżowiny usznej. Zaleca się noszenie opaski na głowę w nocy przez około 6 miesięcy, aby chronić korygowane ucho przed przypadkowym zgięciem.

  Plastyka Uszu - Efekty Przed i Po

  Dane kontaktowe

  Słupsk:
  Leszczynowa 16,
  76-200 Słupsk

  Słupsk:
  Kotarbińskiego 7/1,
  76-200 Słupsk

  Med. Estetyczna: 505 905 196

  Laryngologia: 59 8468634

  Ginekologia: 788 030 460

  Rejestracja telefoniczna:

  Pon. – Sob. 9:00 – 20:00

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Formularz kontaktowy