Plastyka powiek górnych i dolnych w Słupsku, lifting powiek i uniesienie opadającej skóry.

Po
Przed

Otwarte i wypoczęte oczy. Nowe, wyzywające spojrzenie i bardziej atrakcyjny wygląd wokół oczu.

Opadające powieki są spowodowane osłabieniem mięśni lub uszkodzeniem nerwów wokół oczu. Jednak w większości przypadków jest to spowodowane stopniowym procesem starzenia się skóry. Skutecznym sposobem uniesienia opadających powieki jest plastyka powiek górnych wykonuwana przez lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii głowy i szyi w Klinice Eskulap w Słupsku.

Skóra traci elastyczność – głównie na skutek stopniowego zmniejszania się ilości kolagenu i elastycznych włókien (proces ten rozpoczyna się około 26 roku życia) Pierwszym efektem, jaki można zaobserwować, są drobne zmarszczki, a w kolejnych etapach zwiotczenie skóry, w tym opadające powieki.

Zdarza się, że skóra zakrywa źrenice w taki sposób, że przeszkadza w normalnym widzeniu, na przykład w trakcie pracy, czytania czy jazdy samochodem. Ze wskazań terapeutycznych i estetycznych zabieg wykonywany jest u osób z opadaniem powieki górnej, którego celem jest usunięcie nadmiaru tkanki miękkiej na powiece.

Lifting oka ma wiele zalet, a efekty mogą być głębokie. Oto kilka korzyści, które możesz napotkać, jeśli myślisz o poddaniu się temu leczeniu:

 • Możliwość pomocy w uzyskaniu młodszego wyglądu jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na lifting oczu.
 • Jedną z pierwszych części ciała, na której pojawiają się objawy starzenia, jest skóra wokół oczu, ponieważ jest jedną z najcieńszych na ciele. Skórę wokół oczu można ujędrnić za pomocą liftingu oczu, który może również pomóc w zmniejszeniu widoczności zmarszczek i drobnych linii.

Zadzwoń i umów się na konsultację już dziś.

505905196

Jak przygotować się do operacji plastyki powiek?

Ponieważ operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, zwykle nie ma potrzeby wykonywania innych badań przed tego typu operacją. Jednak czasami lekarz może zażądać rutynowych badań laboratoryjnych (morfologia, układ krzepnięcia, w zależności od stanu zdrowia pacjenta) i innych dodatkowych badań, takich jak EKG i RTG płuc.

Pacjenci, którzy palą – ze względu na negatywny wpływ na proces gojenia – powinni rzucić palenie w ciągu trzech tygodni przed i po operacji. Muszą również wziąć pod uwagę, że dla dobra pacjenta chirurdzy mogą unikać operowania aktywnych palaczy, którzy nie mogą rzucić palenia w tym okresie.
Rano w dniu operacji pacjentom zaleca się umycie pola operacyjnego używając mydła dezynfekującego pod bieżącą wodą.

Na krótko przed operacją do żyły wprowadza się kaniulę do podania leku, cewnik moczowy (jeśli czas operacji szacowany jest na ponad 2 godziny) oraz elastyczny bandaż kończyn dolnych (jeśli występują żylaki).

Na skórze zostaną oznaczone ślady / linie, aby ułatwić precyzyjną operację. Wykonany zostanie również zestaw zdjęć.

Podaj swój numer telefonu a nasz konsultant oddzwoni do Ciebie…

  Efekty po operacji plastyki powiek.

  Wraz ze wzrostem wysiłku fizycznego objawy bólowe mogą się do pewnego stopnia nasilić i w ciągu następnych kilku tygodni być może wskazane będzie przyjmowanie doustnych leków przeciwbólowych.

  Normalne objawy to obrzęk, zaczerwienienie, zwiększone wydzielanie ciepła i zasinienia w okolicy operowanej, które stopniowo ustępują w ciągu 2–3 tygodni po operacji. Po operacji plastycznej powiek drugiego dnia opatrunek zostanie zdjęty. Szew zostanie usunięty około 7-14 dni po operacji.

  Dwa dni po tym jak wydzielina z rany ustąpi można wykąpać się pod bieżącą wodą. Powrót do pełni swojej aktywności możliwy jest zwykle 10-14 dni po operacji, a ćwiczenia fizyczne można wykonywać dopiero po 3 tygodniach. Blizny pooperacyjne mogą ulec oparzeniu słonecznemu i nie można opalać tych miejsc na słońcu przez rok po zabiegu. Po około 4 tygodniach od zagojenia rany zacznij używać żelu silikonowego.

  Zanim rana się zagoi, należy zadbać o higienę zgodnie z zaleceniami personelu medycznego. Nie wykonuj żadnego samodzielnego zabiegu, który narusza ciągłość skóry pokrywającej ranę. Jeśli rana ulegnie zamoczeniu / zabrudzeniu, należy ją oczyścić środkiem dezynfekującym.

  Główny efekt tej operacji widoczny jest natychmiast po zabiegu. Z biegiem czasu obrzęk tkanki ustąpi, odbuduje się jej struktura, a linia cięcia będzie stopniowo zanikać.

  Ostateczny efekt zabiegu zależy od charakterystyki zdrowotnej pacjenta oraz jego zaangażowania w rehabilitację, przykładania się do zaleceń dotyczące pielęgnacji ran i blizn i może być osiągnięty w ciągu około 6-18 miesięcy.

  Klinika Eskulap Słupsk

  Znajdź zabieg dla Siebie…

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Zabieg plastyki powiek górnych i dolnych. Zalecenia po zabiegu.

  Stosuj się do zaleceń lekarza i używaj:
  • Paracetamol, 6 h
  • Lioton 1000 żel, 3 x dziennie
  • 14 dni po zdjęciu szwów Dermatix gel – smarować blizny co 12 h
  • Octenisept
  • opatrunki jałowe
  • Zimne okłady
  • Codzienna zmiana opatrunku: przemycie Octenisept + opatrunek
  • Kąpiel dopiero w 3 dobie po zabiegu
  • Ochrona przed temperaturami oraz światłem słonecznym
  • Bez wysiłku fizycznego przez 14 dni po zabiegu
  • Dieta bogatobiałkowa
  • Wizyty kontrolne: 1 tydzień (usunięcie szwów) / 1 miesiąc / 3 miesiące / 6 miesięcy / 1 rok.

  Plastyka Powiek - Efekty Przed i Po

  Dane kontaktowe

  Słupsk:
  Leszczynowa 16,
  76-200 Słupsk

  Słupsk:
  Kotarbińskiego 7/1,
  76-200 Słupsk

  Med. Estetyczna: 505 905 196

  Laryngologia: 59 8468634

  Ginekologia: 788 030 460

  Rejestracja telefoniczna:

  Pon. – Sob. 9:00 – 20:00

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Formularz kontaktowy