Plastyka powiek Słupsk – korekcja opadających powiek w Klinice Eskulap

Po
Przed

Przed przystąpieniem do zabiegu plastyki powiek, konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, podczas której dokładnie oceniane są potrzeby i oczekiwania pacjenta. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do operacji. Następnie ocenia stan skóry, mięśni oraz tkanki tłuszczowej wokół oczu. W trakcie konsultacji lekarz informuje pacjenta o możliwych metodach zabiegu, efektach, jakie można osiągnąć oraz o ryzyku potencjalnych powikłań. Może być również konieczne wykonanie dodatkowych badań, takich jak badanie wzroku, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i skuteczność procedury. Interesuje Cię plastyka powiek górnych w Słupsku? Skontaktuj się z Kliniką Eskulap i umów termin konsultacji.

Zadzwoń i umów się na konsultację już dziś.

505905196

Plastyka powiek górnych Słupsk – na czym polega zabieg?

Zabieg plastyki powiek górnych jak i dolnych przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, co pozwala pacjentowi szybciej opuścić Klinikę. Czas trwania operacji zależy od zakresu procedury, ale zwykle mieści się w przedziale od 1 do 3 godzin. W przypadku powiek górnych chirurg wykonuje niewielkie nacięcie od brzegu rzęskowego do zewnętrznego kącika oka, przez które usuwa nadmiar skóry i tłuszcz. W przypadku powiek dolnych nacięcie jest zazwyczaj wykonywane tuż poniżej linii rzęs lub wewnątrz powieki, co minimalizuje widoczność blizn po zabiegu. Następnie przesuwa się nadmiar tkanki ponad powstały podczas zabiegu ubytek, co kończy się tak zwanym uzupełnieniem okolicy operowanej. W kolejnym kroku lekarz zakłada szwy, nakłada maść z antybiotykiem i sterylny opatrunek. W naszej klinice zabiegi plastyki powiek górnych i dolnych wykonuje specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej dr Mateusz Knakiewicz.

Podaj swój numer telefonu a nasz konsultant oddzwoni do Ciebie…

  Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

  Przygotowanie do plastyki powiek przeprowadzanej w znieczuleniu miejscowych nie wymaga wielu działań. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić wykonanie rutynowych badań laboratoryjnych, takich jak: morfologia, układ krzepnięcia, a także EKG i RTG płuc. Zaleca się zaprzestanie przyjmowania leków i suplementów, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia, np. aspiryny, na około dwa tygodnie przed zabiegiem. A także ograniczenie spożycia alkoholu i zaprzestanie palenia tytoniu na kilka tygodni przed operacją, aby poprawić proces gojenia. Warto również zaplanować czas na rekonwalescencję po operacji. Natomiast w dniu zabiegu konieczne jest umycie pola operacyjnego mydłem dezynfekującym. Dodatkowo lekarz rysuje na skórze linie, które mają ułatwić wykonanie precyzyjnych nacięć oraz wykonuje zestaw zdjęć.

  Klinika Eskulap Słupsk

  Znajdź zabieg dla Siebie…

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Rekonwalescencja i efekty po zabiegu

  Po zabiegu plastyki powiek pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, pojawi się też obrzęk oraz siniaki wokół oczu, które zwykle ustępują w ciągu kilku dni do 2-3 tygodni po operacji. Opatrunek zdjęty zostanie drugiego dnia, natomiast szwy od 7 do 14 dni po zabiegu. Lekarz może przepisać odpowiednie leki przeciwbólowe oraz zalecić stosowanie zimnych okładów, aby zmniejszyć obrzęk. Po tym, jak rana delikatnie się przesuszy (ustąpi wydzielina z rany), pacjent może wykąpać się pod bieżącą wodą. Większość osób może wrócić do codziennych aktywności w ciągu 10-14 dni po operacji. Do sportu można wrócić dopiero po 3 tygodniach. A ochrona oczu przed słońcem jest zalecana nawet do roku po operacji, ponieważ blizny mogą ulec oparzeniu słonecznemu. Po miesiącu od zabiegu warto zacząć używanie żelu silikonowego. Należy dbać o miejsce po operacji, nie powodować naciągania skóry, a w przypadku zabrudzenia czy zamoczenia ran dezynfekować je odpowiednim środkiem. Uniesienie powiek widoczne jest od razu po zabiegu, ale ostateczne efekty zależą od stanu zdrowia pacjenta, skali zabiegu oraz jego zaangażowania w rehabilitację i mogą być osiągnięte w ciągu od 6 do 18 miesięcy po operacji. Są to jednak ogólne informacje, które muszą zostać potwierdzone przez Twojego chirurga w trakcie konsultacji.

  Zalecenia po zabiegu

  Po operacji plastyki powiek ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza, w tym:

  • Stosowanie maści antybiotykowej lub kropli do oczu, jeśli zostaną przepisane.
  • Unikanie noszenia soczewek kontaktowych przez okres zalecony przez lekarza.
  • Ochrona blizn przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, w późniejszym czasie stosowanie kremu z wysokim filtrem UV.
  • Przyjmowanie paracetamolu (6h), używanie Lioton 1000 w żelu (3 x dziennie), a także Octeniseptu (przy codziennej zmianie opatrunku) i Dermatix gel 2 tygodnie po zdjęciu szwów (smarowanie blizny co 12h).
  • Stosowanie opatrunków jałowych i zimnych okładów.
  • Pierwsza kąpiel dopiero w 3 dobie po operacji.
  • Ochrona miejsca po operacji przed zmiennymi temperaturami i światłem słonecznym.
  • Unikanie wysiłku fizycznego do 2 tygodni po zabiegu.
  • Stosowanie diety bogatobiałkowej.
  • Wizyty kontrolne: po 1 tygodniu (usunięcie szwów)/ miesiącu/ 3 miesiącach/ 6 miesiącach/ roku

  Pamiętaj, że są to przykładowe zalecenia. Dokładne wskazówki zostaną przekazane przez chirurga w trakcie konsultacji.

  Plastyka Powiek - Efekty Przed i Po

  Dane kontaktowe

  Słupsk:
  Leszczynowa 16,
  76-200 Słupsk

  Słupsk:
  Kotarbińskiego 7/1,
  76-200 Słupsk

  Med. Estetyczna: 505 905 196

  Laryngologia: 59 8468634

  Ginekologia: 788 030 460

  Rejestracja telefoniczna:

  Pon. – Sob. 9:00 – 20:00

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Formularz kontaktowy