Hialuronidaza to enzym, stosowany jako lek dla pacjentów po zabiegach wypełniania kwasem. Jest dostępny tylko na receptę.

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego – przebieg

Do argumentów przemawiających za rozpuszczeniem kwasu hialuronowego zalicza się też aspekt estetyczny. W wyniku modelowania w ustach mogą pojawić się grudki albo nierówności. Dodatkowo kwas może się przemieścić, co prowadzi do asymetrii. Jeżeli preparat został wprowadzony zbyt powierzchownie, czasami prześwituje dając fioletowawe, purpurowe zabarwienie, co także nie wygląda korzystnie tworząc efekt tyndalla. Wszystkie te przypadki to powody względne, które nie wymagają szybkiej wizyty w gabinecie.

Osoby zdecydowane na usunięcie kwasu z ust nie muszą wcześniej się przygotowywać. Dobrym rozwiązaniem będzie przyjście do placówki bez makijażu, ale można bez problemu zmyć go na miejscu, bezpośrednio przed wizytą. Lekarz dezynfekuje obszar zabiegowy tuż przed przystąpieniem do iniekcji, zabrany zostaje także wywiad lekarski oraz uzupełniona zostaje stosowna dokumentacja, łącznie z dokumentacją fotograficzną obszaru zabiegowego.

U pacjentów z bezwzględnymi wskazaniami do podania enzymu hialuronidazę wstrzykuje się bez próby uczuleniowej. W ich przypadku czas odgrywa niebagatelną, kluczową rolę. Jeżeli natomiast nie ma przesłanek do natychmiastowej procedury, w pierwszym kroku specjalista wprowadza niewielką ilość preparatu w okolicę przedramienia. Po upływie 15-30 minut (po zinterpretowaniu, czyli odczycie próby, o ile nie wystąpią niepożądane reakcje ogólnoustrojowe lub miejscowe) przechodzi do właściwej części zabiegu. Po dezynfekcji ust podaje hialuronidazę w miejsca, w których znajduje się egzogenny, usieciowany kwas hialuronowy. Przy korekcie asymetrii, nierówności bądź grudek wykorzystuje się niewielkie ilości enzymu. Z kolei u pacjentów z przesłankami do niezwłocznej interwencji lekarz podaje stosunkowo duże dawki. Dzięki temu cały implantowany kwas hialuronowy rozpuszcza się w możliwie szybkim tempie.

Niektóre produkty nieznanego pochodzenia kupowane na Ebay lub Aliexpress nie są kwasem hialuronowym i nie można ich rozpuścić. Ostatnio spotykamy się z przypadkami pacjentów, które po nieudanych zabiegach u osób nieuprawnionych szukają pomocy. Nie zawsze niski koszt zabiegów jest korzystny dla pacjenta.

Kwas Hialuronowy Słupsk

Podaj swój numer telefonu a nasz konsultant oddzwoni do Ciebie…

  Hialuronidaza – wygląd po zabiegu i cena.

  W wyniku wprowadzenia enzymu w obszar zabiegowy zazwyczaj występuje obrzęk. Należy nieco odczekać, zanim oceni się zmiany, które spowodowała hialuronidaza. Efekty pojawiają się natychmiast (jeszcze w gabinecie), kiedy usta szpeciły duże grudki lub nierówności. Równie szybko będzie widać poprawę u osób, u których kwas hialuronowy był podany bardzo płytko. Po kilku godzinach znika opuchlizna, więc można wtedy zobaczyć pierwsze rezultaty. Po dwóch tygodniach pacjent musi odwiedzić specjalistę, aby ten mógł zobaczyć miejsce zabiegowe. W sytuacji, gdy uzna, że usta trzeba jeszcze skorygować, wykona kolejną iniekcję hialuronidazy.

  Jeżeli chodzi o koszty procedury takiej jak hialuronidaza cena zależy m.in. od jej złożoności. Im dłużej trwa zabieg, a także im więcej substancji lekarz zużyje w jego trakcie, tym więcej przyjdzie zapłacić. Finalna kwota obejmuje podanie enzymu oraz wszystkie wizyty kontrolne, włącznie z tymi, na których pacjent otrzyma recepty. W przypadku gdy zdecyduje się na usługę od razu na konsultacji, jej koszt będzie odliczony od całkowitej ceny leczenia powikłań.

  Zarówno zabieg powiększania czy modelowania ust, jak i iniekcje hialuronidazy w klinice medycyny estetycznej Eskulap w Słupsku przeprowadza wykwalifikowany specjalista – Dr Kisiel.

  Dane kontaktowe

  Słupsk:
  Leszczynowa 16,
  76-200 Słupsk

  Słupsk:
  Kotarbińskiego 7/1,
  76-200 Słupsk

  Med. Estetyczna: 505 905 196

  Laryngologia: 59 8468634

  Ginekologia: 788 030 460

  Rejestracja telefoniczna:

  Pon. – Sob. 9:00 – 20:00

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Formularz kontaktowy