Wypełnianie zmarszczek i bruzd na czole.

Po
Przed

Wypełnianie zmarszczek czoła

Z wiekiem zmienia się struktura skóry twarzy, która traci jędrność, elastyczność oraz sprężystość. Zaczyna mieć tendencje do opadania, co negatywnie wpływa na wygląd, dodając lat. Czoło stopniowo pokrywa sieć drobnych zmarszczek pionowych, poziomych, a także skośnych. Na ich powstawanie ma wpływ również zanieczyszczenie powietrza, stres, niewłaściwa dieta oraz brak aktywności fizycznej. Z czasem zmarszczek przybywa, a one same ulegają pogłębieniu. Na szczęście ten proces można zahamować, wykorzystując techniki zabiegowe z zakresu medycyny estetycznej.

Zmarszczki na czole – metody

W porównaniu ze środkową czy dolną strefą twarzy w okolicach czoła obserwuje się najwolniejsze postępy procesów starzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że zmarszczki na czole wizualnie postarzają, nadając twarzy smutny, zmęczony wyraz. Pierwszymi oznakami utraty objętości w tym obszarze są zmarszczki mimiczne, określane też jako dynamiczne. Wywołuje je nadmierna ekspresja, za którą odpowiada główny dźwigacz brwi, czyli mięsień czołowy. Do najczęściej stosowanych metod redukcji dynamicznych zmarszczek poprzecznych czoła zalicza się ostrzykiwanie preparatami na bazie toksyny botulinowej. W rezultacie iniekcji dochodzi do wygładzenia czoła, przy czym specjalista stara się uzyskać jak najbardziej zbliżony do naturalnego wygląd pacjenta. Efektem jest brak utrwalania się zmarszczek dynamicznych, czyli zapobieganie zmarszczkom statycznym, obecnym na stałe.

Zadzwoń i umów się na konsultację już dziś

505 905 196

Wypełnianie zmarszczek czoła kwasem hialuronowym

Kolejna metoda korekcji zmarszczek na czole to procedura z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego. Koryguje się w ten sposób głębokie zmarszczki poprzeczne. Wypełnianie zmarszczek czoła ma na celu uzyskanie niewyczuwalnej pod dotykiem palców powierzchni. Specjalista uzupełnia ubytki w strukturze skóry, podając preparat dość głęboko w kilka punktów wzdłuż bruzdy. Po każdym ostrzyknięciu może rozmasować skórę, aby ją wygładzić i uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Podobnie jak w przypadku środków z toksyną botulinową, istnieje kilka rodzajów produktów na bazie kwasu do wypełniania zmarszczek. Po stronie lekarza leży wytypowanie tego, który zapewni pożądany rezultat, jak również optymalnej techniki podania.

Kwas Hialuronowy

Podaj swój numer telefonu a nasz konsultant oddzwoni do Ciebie…

  Jakie są inne metody wygładzania zmarszczek?

  Poza wymienionymi wyżej metodami likwidacji zmarszczek na czole można zdecydować się np. na terapię z kolagenem, fenolowe peelingi medyczne z użyciem silnych substancji złuszczających oraz TCA czy iniekcje składników odżywczych. Do podawania preparatów wykorzystuje się strzykawki, kaniule oraz urządzenia takie jak pistolet do mezoterapii mikroigłowej. W większości przypadków to zabiegi o minimalnym stopniu inwazyjności, które nie wymagają długiej rekonwalescencji. Zazwyczaj poprzedza je podanie znieczulenia miejscowego w postaci kremu.

  Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej sukcesywnie przybywa technik, które poprawiają stan skóry. To zapewnia pacjentom dostęp do innowacyjnych metod zabiegowych, co za tym idzie, duży wybór.

  Dane kontaktowe

  Słupsk:
  Leszczynowa 16,
  76-200 Słupsk

  Słupsk:
  Kotarbińskiego 7/1,
  76-200 Słupsk

  Med. Estetyczna: 505 905 196

  Laryngologia: 59 8468634

  Ginekologia: 788 030 460

  Rejestracja telefoniczna:

  Pon. – Sob. 9:00 – 20:00

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Formularz kontaktowy