Regenera Activa, Osocze Bogatopłytkowe i Dr CYJ – zabiegi małoinwazyjne aby zmniejszyć łysienie i wypadanie włosów – dla kobiet i mężczyzn.

Po
Przed

Zobacz jak Regenera Activa, osocze bogatopłytkowe i Dr CYJ pomaga w leczeniu łysienia androgenowego i wypadania włosów

W Klinice Eskulap w Słupsku uważamy, że informacje zdrowotne powinny być bezpłatne dla każdego. Dlatego chcemy się z Tobą podzielić naszą wiedzą.

Jeśli doświadczasz jakiegokolwiek rodzaju wypadania włosów, pierwszym punktem kontaktu powinien być specjalista Trycholog, ponieważ może on doradzić Ci w zakresie klasycznych sposobów leczenia wypadania włosów – przyjmowania tabletek takich jak minoksydyl i finasertyd. Wiadomo, że pigułki mają skutki uboczne, więc używaj ich ostrożnie. Również Twój lekarz rodzinny powinien być w stanie przeprowadzić badanie fizykalne, aby ocenić zwiększone wypadanie włosów w porównaniu z redukcją objętości włosów. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę kilka warunków u kobiet, takich jak łysienie telogenowe.

Wywiad dotyczący wypadania włosów z lekarzem rodzinnym może dać wgląd w to, kiedy zaczęło się wypadanie włosów. Niestety istnieje szansa, że ​​wypadanie włosów może przyspieszyć po fizycznym, emocjonalnym, stresującym wydarzeniu, które miało miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Twoja historia medyczna i badanie fizykalne powinny wskazać przyczynę utraty włosów. U kobiet stopniowe wypadanie włosów lub ich gwałtowne wypadanie garściami może skłonić lekarza do rozważenia hiperandrogenizmu, zaburzeń czynności jajników, nieregularnych miesiączek, trądziku lub bezpłodności. Ponadto wiadomo, że doustne leki antykoncepcyjne powodują wypadanie włosów. Szczególnie produkty o wysokim potencjale androgennym zawierające progesteron.

Przed podjęciem decyzji o rozpoznaniu lekarz może przeprowadzić ogólne badanie fizykalne i zapytać o dietę, pielęgnację włosów lub historię choroby. Powinieneś również wykonać testy, aby umożliwić lekarzowi wgląd w twój stan. Niektóre testy, które możesz wykonać przed wizytą w klinice, obejmują:
• Badanie krwi może dostarczyć informacji o tym, jak i co powoduje wypadanie włosów.
• Test wyciągania. Jednym z wielu standardowych testów, które możesz wykonać, jest test ciągnięcia. Delikatnie pociągnij pasmo włosów, aby zobaczyć, ile z nich wypadnie. Pomaga to określić etap procesu linienia.

Podczas oceny w klinice mmKisiel Słupsk wykorzystuje się cyfrowy mikroskop optyczny do wglądu w głąb skóry głowy. Używamy specjalnego mikroskopu do badania włosów, ich grubości i rozstawów. Wizualizacja © mmKisiel.pl

Zadzwoń i umów się na konsultację już dziś.

505 905 196

Wypadanie włosów i łysienie androgenowe może dotyczyć kobiet i mężczyzn. Regenera Activa, Osocze Bogatopłytkowe i Dr CYJ to zabiegi, które dają efekty w walce z łysieniem.

Jakie są przyczyny łysienia androgenowego i wypadania włosów?

Wypadanie włosów jest częstym problemem w dzisiejszym społeczeństwie. Ale co powoduje wypadanie włosów? Wiadomo, że witamina D jest związana z wypadaniem włosów. U pacjentów z łysieniem punktowym – łysieniem plackowatym (AA) stwierdzono niedobory witaminy D. Większość pacjentów z niskim poziomem witaminy D wykazywała również niski poziom żelaza i niski poziom witaminy D2. Pacjenci potwierdzili, że wypadanie włosów pogorszyło się, gdy zmniejszył się poziom witaminy D. Mamy szczerą nadzieję, że przyszłe badania przyniosą dobroczynną energię witaminy D do wykorzystania w połączeniu z innymi elementami do walki z wypadaniem włosów.

Testy DNA i komórki macierzyste? Wypadanie włosów jest bardzo często uważane za stan, który można odziedziczyć. Geny są medium przenoszącym i wyzwaniem jest wczesne zdiagnozowanie problemów z włosami, aby jakakolwiek terapia była najbardziej skuteczna. Nowe postępy w technologii mogą umożliwić terapię komórkami macierzystymi rozwiązanie problemów związanych z wypadaniem włosów u mężczyzn i kobiet, a nawet całkowite ich rozwiązanie.

Naukowcy obliczyli, że każda osoba traci zazwyczaj od 50 do 100 pojedynczych włosów dziennie. Rekompensują to włosy, które jednocześnie rosną na naszych głowach. Jeśli wskaźnik nowych, rosnących włosów jest wolniejszy niż wypadanie włosów, możemy nazwać to wypadaniem włosów.

Bardzo trudno jest określić, co powoduje wypadanie włosów. Istnieje wiele badań wskazujących na różne przyczyny łysienia, jednak głównej przyczyny nie można przyporządkować do jednego konkretnego czynnika:
• Historia genetyczna (dziedziczność). Wypadanie włosów można odziedziczyć po członkach rodziny. Jest to również najczęstsza forma wypadania włosów. Często pojawia się wraz z wiekiem i nazywa się łysieniem androgenowym – łysieniem typu męskiego i żeńskiego. Cechą charakterystyczną łysienia androgenowego jest to, że zachodzi stopniowo i można zaobserwować przewidywalne wzorce łysienia. Cofająca się linia włosów z łysymi plamami u mężczyzn i przerzedzone włosy w koronie skóry głowy u kobiet.
• Hormony. Zmiany hormonalne spowodowane ciążą, stresem, menopauzą i problemami z tarczycą mogą powodować trwałą lub tymczasową utratę włosów.
• Leki. Przyjmowanie pewnych rodzajów leków może mieć negatywny wpływ na stan włosów. Leki często stosowane w walce z zapaleniem stawów, rakiem, chorobami serca czy nadciśnieniem są związane z wypadaniem włosów.
• Bardzo stresujące wydarzenie może spowodować ujawnienie się utraty włosów. Uważa się, że przejściowa utrata włosów jest często odwracalna.
• Fryzury. Nadmierne i niepotrzebne fryzury, w tym warkocze, warkocze mocno ciągnące włosy, powodują łysienie trakcyjne – specyficzny rodzaj wypadania włosów.

Czynniki ryzyka zwiększające wypadania włosów

Kilka czynników, które mogą zwiększać ryzyko wypadania włosów to:
• Historia wypadania włosów w rodzinie
• Wiek, znaczna utrata wagi
• Niektóre schorzenia, takie jak cukrzyca lub toczeń
• Stres, złe odżywianie

Jakie są symptomy łysienia androgenowego, wypadania włosów?

Wypadanie włosów może objawiać się na różne sposoby. Niektóre oznaki wypadania włosów mogą obejmować:

• Przerzedzenie włosów na czubku głowy. Uważa się, że jest to najczęstszy rodzaj wypadania włosów. Dotyczy to głównie osób starszych. Objawy u mężczyzn to często cofająca się linia włosów na czole. U kobiet najczęściej obserwuje się poszerzenie części przedziałka. Również starsze kobiety mogą doświadczyć cofającej się linii włosów – łysienia czołowego.
• Okrągłe lub niejednolite łyse miejsca. Często pojawiają się na skórze głowy, brodzie lub brwiach. Skóra może być swędząca lub bolesna.
• Nagłe wypadanie włosów. Często tego rodzaju wypadanie włosów jest spowodowane szokiem fizycznym lub emocjonalnym. Problem można zauważyć, gdy podczas czesania lub mycia zaczną wypadać garści włosów.
• Wypadanie włosów na głowie i ciele. Pacjenci po chemioterapii mogą doświadczyć utraty włosów na całym ciele. Zwykle jest to tymczasowe, ponieważ włosy mają tendencję do odrastania.

Ważne jest, aby zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy wypadania włosów. Zawsze lepiej jest rozpocząć leczenie wcześnie, aby zminimalizować łysienie czołowe lub trwałe łysienie. Ważne jest również, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli podczas czesania lub mycia wystąpi nagła lub nierównomierna utrata włosów lub wypadanie włosów. Może to być oznaką towarzyszącej choroby, która może wymagać leczenia.

Już dziś umów się na konsultację w klinice Eskulap w Słupsku lub w Londynie, aby zminimalizować wypadanie włosów.

Jakie zabiegi są dostępne dla leczenia łysienia androgenowego i zmniejszenia wypadania włosów dla mężczyzn i kobiet

Istnieje kilka metod, które można zastosować, aby rozwiązać problem wypadania włosów. Możliwe jest odwrócenie wypadania włosów lub spowolnienie jego postępu. Niektóre problemy z włosami, takie jak łysienie plackowate – nieregularne wypadanie włosów – mogą czasem ustąpić samoistnie w ciągu roku.

Badania wykazały, że ludzie rodzą się z określoną liczbą komórek włoskowatych, a kiedy je tracimy, tracimy je na zawsze.

Od lat największym wyzwaniem naukowców na całym świecie była zagadka, jak przywrócić funkcjonalność mieszków włosowych do produkcji nowych włosów. Od tego czasu różne firmy kosmetyczne i medyczne wyprodukowały mnóstwo produktów do walki z wypadaniem włosów, ale nie odniosły sukcesu. Więc jakie jest rozwiązanie, o które możesz zapytać. Można wytwarzać komórki macierzyste. Hodowane na farmach komórkowych komórki niezróżnicowane można przekształcić w dowolny typ komórki ludzkiego ciała. Komórki macierzyste są wykorzystywane do wzrostu całych narządów, więc dlaczego nie komórki rzęsate? Ta futurystyczna technologia jest wciąż w powijakach, ale przełom polegający na udostępnieniu procesu i jego przystępnej cenie dla ogółu społeczeństwa może stać się rzeczywistością za kilka dziesięcioleci. Ile czasu minie, zanim znajdziemy lekarstwo?

Mikro nakłówanie poprawia krążenie krwi i proces regeneracji:

Od lat największym problemem badań naukowych było stymulowanie włosów i mieszków włosowych do regeneracji. Na University of Oxford badania przeprowadzone na zwierzętach dowiodły, że po podrażnieniu skóry włosy mają tendencję do odrastania ze zwiększoną siłą i ilością. To odkrycie zaprzecza wcześniejszym badaniom, że rodzimy się ze wszystkimi komórkami włosów, które kiedykolwiek będziemy mieć. Przez długi czas lekarze nie uważali tego objawienia za przydatne w leczeniu wypadania włosów. Jednak w obecnym klimacie specjaliści mają nadzieję, że różne techniki pielęgnacji skóry ujawnią się jako potencjalne determinanty wzrostu włosów i regeneracji skóry.

Na rynku istnieją już specjalne procedury stymulacji włosów. Często przybierają postać derma rollerów, które powodują mikrourazy poprzez mikronakłówanie skóry głowy. Techniki mikroigłowe poprawiają ukrwienie, poprawiają i stymulują jakość skóry poprzez wywołanie reakcji gojenia się ran, która umożliwia regenerację mieszków włosowych. Do tej pory mikronakłówanie było stosowane głównie w celu poprawy wchłaniania leku, takiego jak minoksydyl, który jest stosowany przy wypadaniu włosów w celu zmniejszenia produkcji hormonów, aby spowolnić wypadanie włosów, a nie wytwarzać lub regenerować nowe mieszki włosowe.

Osocze Bogatopłytkowe lub inaczej Wampirzy Lifting – to technika ekstrakcji komórek macierzystych z naszej krwi i wstrzykiwania tych komórek w obszary, które mogą skorzystać na stymulacji mieszków włosowych.

Metoda ta wykorzystuje technikę mikroigłową – mezoterapię. Jest bardzo popularny i może przynieść boskie efekty odmładzające. Płytki krwi wysiewają tak zwane czynniki wzrostu, które stymulują podziały komórkowe, tworzenie elastyny ​​i nowych włókien kolagenowych, a także tworzenie się naczyń krwionośnych i napływ komórek macierzystych do danego obszaru. W pewnym sensie wstrzyknięcie roztworu płytek krwi w skórę informuje organizm pacjenta, że ​​w miejscu wstrzyknięcia doszło do urazu, który należy zregenerować. W klinikach Eskualap w Słupsku, Londynie i Birmingham, używamy osocza bogatopłytkowego PRP nie tylko do liftingu twarzy, dłoni i dekoltu. Służy do stymulacji wzrostu włosów i utrzymania regeneracji mieszków włosowych po innych zabiegach dostępnych w Klinice. Więcej na temat PRP – Platelet Rich Plasma oferowanego w klinikach Eskulap w London Greenford i Birmingham można przeczytać TUTAJ.

Dr CYJ – to nie jest nazwisko Doktora… to nazwa produktu. Dr CYJ to filer do włosów.

Żelowy, prawie płynny roztwór przeznaczony specjalnie do odżywiania i dostarczania niezbędnych składników do skóry i włosów. Wysoka skuteczność zabiegów z użyciem Dr Cyj Hair Filler związana jest z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań – formuły 7 peptydów oraz opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych. To przełom, ponieważ minimalna dawka skoncentrowanego produktu utrzymuje się w skórze przez 2 tygodnie po zabiegu. Peptydy są powoli uwalniane z kwasu hialuronowego w głąb skóry, stymulując mieszki włosowe, pobudzając krążenie i poprawiając ukrwienie skóry głowy. Produkt wskazany jest również przed i po przeszczepie włosów. Więcej o zabiegu wypełniania włosów Dr CYJ w klinikach Eskulap w Słupsku przeczytasz TUTAJ.

Ostatnio bardzo popularnym zabiegiem jest REGENERA ACTIVA.

W klinikach Eskulap oferujemy Regenera Activa od 2015 roku, jednak w Wielkiej Brytanii stała się popularna dopiero niedawno dzięki szerokiemu zasięgowi medialnemu. Regenera Activa jest uważana za nieinwazyjny system przeszczepu włosów, który wykorzystuje komórki macierzyste i hormony wzrostu do stymulacji wzrostu włosów. W przeciwieństwie do innych metod dostępnych w klinikach Eskulap, Regenera Activa jest specjalnie zaprojektowana do leczenia łysienia androgenowego. Działa poprzez pobranie przeszczepów od pacjenta, przygotowanie komórek w specjalnej maszynie i wszczepienie roztworu jako środek mezoterapii na skórę głowy. Jest to zabieg małoinwazyjny w porównaniu do klasycznego przeszczepu włosów. Nie ma czasu rekonwalescencji, na głowie nie ma bandaży. Regenera Activa ma być zabiegiem jednorazowym – jednorazowym w życiu, jednak w klinikach Eskulap wierzymy, że można go powtórzyć po 3 latach, aby utrzymać działanie stymulujące włosy. Więcej o systemie przeszczepu włosów Regenera Activa oferowanym w klinikach Eskulap można przeczytać TUTAJ.

Co powoduje łysienie androgenowe i wypadanie włosów?

Podaj swój numer telefonu a nasz konsultant oddzwoni do Ciebie…

  Czy są jakieś leki, które pomagają w leczeniu wypadania włosów i łysieniu?

  Czasami czekanie, aż włosy odrosną, nie wystarcza i należy wdrożyć lekarstwa lub operację. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli wypadanie włosów jest spowodowane przez inny towarzyszący problem lub chorobę skóry, problem ten należy rozwiązać przed każdym zabiegiem przeciw wypadaniu włosów.

  Niektóre leki, które może przepisać lekarz rodzinny, to:
  • Minoksydyl. Często występuje w postaci pianki lub szamponu. Najskuteczniejsze może być nakładanie go na skórę głowy dwa razy dziennie u mężczyzn i raz dziennie u kobiet. Ten produkt ma za zadanie spowolnić problem wypadania włosów i powoli odrastać. To nie zawsze działa i czasami potrzeba sześciu miesięcy lub więcej, zanim pacjent zacznie widzieć jakiekolwiek efekty. Niestety są efekty uboczne, które są związane z minoksydylem. Jednym z nich jest podrażnienie skóry głowy, aw niektórych przypadkach na twarzy i dłoniach można zaobserwować niepożądany porost włosów.
  • Finasteryd. Jest dostępny w postaci pigułki. Badania pokazują, że wielu mężczyzn wskazuje na poprawę odrastania włosów i spowolnienie ich wypadania. Jednak bardzo często potrzeba kilku miesięcy, zanim pacjent będzie mógł sprawdzić, czy ta procedura działa dla Ciebie. Problem z finasterydem polega na tym, że musisz go przyjmować, aby utrzymać jakiekolwiek wyniki. Również mężczyznom powyżej 60 roku życia trudno jest osiągnąć jakiekolwiek efekty. Istnieją również skutki uboczne, o których musisz wiedzieć.
  – zmniejszony popęd seksualny
  – zaburzenia seksualne
  – ryzyko raka prostaty
  – kobiety, które mogą być w ciąży, powinny unikać finasterydu!

  Co mogę robić samodzielnie w domu aby stymulować porost włosów?

  Co możesz zrobić samodzielnie, aby stymulować wzrost włosów? Czy są jakieś domowe zabiegi, które możesz wykonać, aby zwiększyć grubość, jakość i ilość włosów? Jasne, ale ich skuteczność jest różna i nie jest mierzona żadnymi badaniami naukowymi. Niektóre produkty i substancje obejmują:
  Propolis – nowe odkrycie w leczeniu wypadania włosów:
  Kilka lat temu japońscy naukowcy przeprowadzili badania kliniczne dotyczące substancji wytwarzanej przez pszczoły. Nazywa się propolis, a badanie dostarczyło wglądu w pozytywny wpływ na zmniejszenie wypadania włosów. Wiadomo, że propolis ma właściwości przeciwzapalne i pomaga stworzyć podstawę do stymulacji skóry i produkcji nowych mieszków włosowych. Wciąż niewiele jest informacji na temat skuteczności tego w łysieniu typu męskiego, ale zdecydowanie może pomóc zmniejszyć stan zapalny, a tym samym zmniejszyć wypadanie włosów. Z drugiej strony spróbuj jeść więcej buraków. Właściwości przeciwzapalne i odtruwające buraka mogą pomóc w walce z łysieniem.

  Umów się na wizytę w Klinice Eskulap w Słupsku, zadzwoń pod numer 505905196

  Jak mogę zapobiegać łysieniu i wypadaniu włosów w domu?

  Niektórych rodzajów wypadania włosów nie da się zatrzymać. Generalnie dotyczy to łysienia spowodowanego warunkami genetycznymi – łysieniem androgenowym. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc poprawić jakość włosów:
  • Bądź delikatny, nie ciągnij za włosy, staraj się unikać szarpania podczas czesania i czesania. Unikaj inwazyjnych stylizacji włosów i zabiegów, takich jak gorące wałki, loki, olejki na gorąco i trwałe fryzury. Nie obciążaj włosów, unikając gumek i warkoczy.
  • Zapytaj swojego lekarza rodzinnego, czy przyjmowane przez Ciebie leki mogą powodować wypadanie włosów.
  • Nie wystawiaj włosów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub ultrafioletowych, ponieważ może to mieć negatywne konsekwencje w związku z wypadaniem włosów.
  • Wiadomo, że palenie powoduje łysienie u mężczyzn, więc rzuć palenie.

  Klinika Medycyny Estetycznej Eskulap w zachodnim Londynie na Greenford i oddział Birmingham

  Znajdź zabieg dla Siebie…

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Jakość i Bezpieczeństwo

  Klinika Medycyny Estetycznej Eskulap mmKisiel w Słupsku zapewnia bezpieczeństwo i najwyższy komfort zabiegów. W celu spełnienia oczekiwań pacjenta, przed każdym zabiegiem uczestniczy on w konsultacji z lekarzem lub specjalistą, podczas poinformowany zostaje o przebiegu i spodziewanych rezultatach kuracji. Pacjent z kolei ma obowiązek powiadomić specjalistę o wszelkich reakcjach uczuleniowych i schorzeniach, które mogą wpłynąć na proces i skutek zabiegu.

  Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane mogą być wyłącznie przez osoby z wykształceniem, które je do tego upoważnia. Korzystanie z oferty salonów kosmetycznych i fryzjerskich w przypadku leczniczych kuracji może niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia pacjenta i skutkować niepożądanym efektem estetycznym. Produkty i urządzenia wykorzystywane w Klinice Medycyny Estetycznej Eskulap mmKisiel Słupsk są dostępne wyłącznie na receptę bądź wymagają certyfikatu potwierdzającego wykształcenie medyczne.

  Dane kontaktowe

  Słupsk:
  Leszczynowa 16,
  76-200 Słupsk

  Słupsk:
  Kotarbińskiego 7/1,
  76-200 Słupsk

  Med. Estetyczna: 505 905 196

  Laryngologia: 59 8468634

  Ginekologia: 788 030 460

  Rejestracja telefoniczna:

  Pon. – Sob. 9:00 – 20:00

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Formularz kontaktowy