Toksyna botulinowa – pozbądź się zmarszczek

Po
Przed

Usuń zmarszczki na czole i wokół oczu, pozbądź się zmarszczek króliczych na nosie

Botoks Słupsk – rewolucyjne podejście do redukcji zmarszczek w Klinice Medycyny Estetycznej Eskulap pomaga uporać się z najbardziej uporczywymi oznakami starzenia się skóry. Wykorzystanie toksyny botulinowej w naszej Klinice umożliwia skuteczne niwelowanie zmarszczek mimicznych. Metoda ta pozwala na wygładzenie linii takich jak lwia zmarszczka, czyli bruzdy między brwiami, kurze łapki wokół oczu czy zmarszczki na nosie, znane jako „króliczy nos”. Botoks sprawdza się również w liftingu brwi, niwelując wrażenie zmęczonego spojrzenia i przywracając twarzy młodzieńczy wygląd. Toksyna botulinowa, działając bezpośrednio na mięśnie odpowiedzialne za tworzenie zmarszczek, dodatkowo zapobiega ich powstawaniu i pozwala na zachowanie naturalnej ekspresji twarzy. Co więcej, botoks okazuje się efektywnym rozwiązaniem na takie problemy, jak nadmierna potliwość, przewlekłe bóle głowy czy bruksizm, co przyczynia się do znacznej poprawy jakości życia.</p

Zadzwoń i umów się na konsultację już dziś.

505 905 196

Dokucza Ci migrena, nadmierna potliwość lub zgrzytanie zębami? Chcesz usunąć zmarszczki mimiczne i zapobiegać ich powstawaniu? Botoks Słupsk to świetne rozwiązanie!

Usuwanie zmarszczek Słupsk w Klinice Eskulap

Zmarszczki to naturalny element procesu starzenia się skóry, ale dzięki nowoczesnej medycynie można skutecznie zapobiegać ich powstawaniu lub zmniejszać ich widoczność.

Statyczne zmarszczki

Na naszej skórze często pojawiają się zmarszczki statyczne. Są one efektem działania słońca i uszkodzeń wywołanych przez jego promienie, a także przez palenie tytoniu i odwodnienie organizmu. Pojawiają się zazwyczaj w miejscach narażonych na kontakt ze słońcem: czoło, policzki, okolice ust. Do ich usunięcia wykorzystujemy wypełniacze skórne lub leczenie laserem, które odnawia powierzchnię skóry.

Lwia zmarszczka

Jest to głęboka bruzda, która formuje się między brwiami. Sprawia, że wyglądamy na niezadowolonych lub zdenerwowanych. Wypełniacze skórne oraz botoks to najlepsze rozwiązanie, które zminimalizuje pojawianie się tego typu zmarszczek.

Fałdy nosowo-wargowe

Zauważasz u siebie głębokie linie, które zaczynają się od nosa i biegną aż do kącików ust? To naturalny efekt starzenia się i związanego z tym wiotczenia skóry, jednak mogą sprawiać, że wyglądamy na starszych i zmęczonych. Aby je zmniejszyć i przywrócić skórze objętość warto sięgnąć po wypełniacze skórne.

Zmarszczki na czole i brwiach

Zmarszczki te są najczęściej efektem ekspresyjnej mimiki. Są to głębokie poziome zmarszczki na czole lub pionowe między brwiami. Chcąc je usunąć lub zminimalizować warto postawić na botoks oraz wypełniacze.

Zmarszczki na szyi

Uszkodzenia słoneczne oraz proces starzenia powodują pojawienie się zmarszczek również na szyi. Skóra w tym miejscu jest cieńsza od tej na twarzy, często też zapominamy o jej właściwej pielęgnacji. W celu leczenia zmarszczek w tej lokalizacji warto zdecydować się na zabieg laserowego odnawiania powierzchni i napinania skóry.

Działania profilaktyczne i leczenie zmarszczek

Chcąc jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd oraz jędrną i elastyczną skórę warto wprowadzić do swojej codziennej rutyny działania profilaktyczne. Dzięki nim możemy opóźnić pojawienie się nowych zmarszczek oraz zmniejszyć te, które już widać na naszej skórze. Warto przede wszystkim postawić na zdrową dietę oraz właściwe nawodnienie organizmu, a także unikać palenia, nadmiernego spożywania alkoholu oraz zadbać o odpowiednią długość i jakość snu. Istotna jest również właściwa pielęgnacja skóry, stosowanie środków nawilżających, a także stosowanie kremów z filtrem podczas przebywania na świeżym powietrzu i unikania opalania skóry w godzinach największego natężenia promieni słonecznych.

W momencie, gdy pierwsze zmarszczki już się pojawiły i chcemy zmniejszyć ich widoczność, można zastosować procedury kosmetyczne i medyczne. Do wyboru mamy zastrzyki z botoksu, wypełniacze skórne, laserowe odnawianie powierzchni i procedury napinania skóry. Przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi, należy skonsultować się z lekarzem, który przedstawi i wyjaśni skutki uboczne oraz przebieg i wynik każdego leczenia.

Wygładzanie zmarszczek Słupsk – przygotowanie do zabiegu i jego przebieg

Przed zabiegiem

Do samego zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jednak ważne jest, aby twarz była czysta i wolna od makijażu. W przypadku leczenia nadpotliwości konieczne może być wcześniejsze zaprzestanie używania antyperspirantów.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg, polegający na precyzyjnych iniekcjach, trwa około 10-20 minut. Do zastrzyku wykorzystywana jest cienka igła. Może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub lekkie zasinienie w miejscu ukłucia.

Po zabiegu

Po zabiegu zalecane jest unikanie niektórych aktywności, aby zabezpieczyć miejsce iniekcji i zapewnić najlepsze efekty. Przez 4 godziny po zastrzyku nie należy się kłaść, pochylać głowy ani wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych (np. masażu skóry), lepiej też unikać podróżowania samolotem czy spożywania alkoholu.

Jak długo utrzymuje się efekt po botoksie?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 2-3 dnia od jego wykonania i już po pierwszej wizycie skóra wygląda na młodszą i zdrowszą. Pełen rezultat można zaobserwować po 10-14 dniach. Z kolei efekty zabiegu utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie warto powtórzyć zabieg. Co ważne, każda kolejna iniekcja wydłuża ten czas.

Unieś brwi, powieki i zredukuj efekt zmęczonych oczu toksyną botulinową

Podaj swój numer telefonu a nasz konsultant oddzwoni do Ciebie…

  Botoks poza medycyną estetyczną

  Botoks w medycynie stosowany jest od lat. Pomaga w wielu chorobach neurologicznych, redukując na przykład napięcie mięśniowe lub spastyczność u dzieci z porażeniem mózgowym. Używa się go do leczenia zeza czy kurczliwości powiek.

  Wskazania do stosowania botoksu:

  • Redukcja zmarszczek poziomych czoła
  • Eliminacja lwiej zmarszczki (zmarszczek pionowych czoła)
  • Uniesienie brwi
  • Uniesienie opadających powiek
  • Likwidacja króliczej zmarszczki na nosie (bunny nose)
  • Terapia potliwości miejscowej (dłonie, stopy, czoło, pachy)
  • Eliminacja kurzych łapek – drobnych zmarszczek wokół oczu
  • Leczenie migreny
  • Terapia bruksizmu (zgrzytanie zębami)
  • Przerost żwaczy – mięśni żucia

  Usuwanie zmarszczek Słupsk w Klinice Eskulap

  Terapia botoksem, choć skuteczna, to tylko jedna z wielu dostępnych metod poprawy wyglądu i samopoczucia. Zabiegi na twarz Słupsk pomogą zadbać o jędrną i zdrową skórę.

  Toksyna botulinowa w Klinice Eskulap

  Historia botoksu zaczyna się w 1895 roku, kiedy to wyizolowano oraz zidentyfikowano bakterię Clostridium botulinum wytwarzającą toksynę botulinową. W 1950 roku naukowcy odkryli, iż wstrzyknięcie tej toksyny do tkanek mięśniowych powoduje zmniejszenie ich aktywności. Dziesięć lat później wprowadzono ją jako standard w procedurach leczniczych. W latach 80-tych użyto jej do leczenia zeza i niekontrolowanego mrugania. W 2002 zatwierdzono stosowanie jej do leczenia lwiej zmarszczki, a w 2004 silnego pocenia pod pachami. W 2010 używano jej do leczenia migreny. Botoks, dzięki swojej efektywności i bezpieczeństwu, stał się jednym z najpopularniejszych produktów do użycia podczas zabiegów estetycznych na świecie.

  Czytaj więcej

   

  Botoks w liczbach

  Zabieg z botoksem trwa 15-20 minut. U niektórych pełne efekty widać już po 7 dniach. Średni czas utrzymania się rezultatu to 4-6 miesięcy, a średni wiek pacjentów 40-59 lat. Botoks znajduje się w pierwszej piątce najskuteczniejszych i mało inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

  Klinika Medycyny Estetycznej Eskulap Słupsk

  Znajdź zabieg dla Siebie…

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Jakość i bezpieczeństwo w Klinice Eskulap

  Bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów są dla nas priorytetem. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową konsultacją, a realizowany jest wyłącznie przez wykwalifikowany personel. Dbamy o to, aby każdy pacjent był w pełni poinformowany o spodziewanych efektach oraz ewentualnych reakcjach alergicznych czy innych przeciwwskazaniach.

  Zadbaj o swoją skórę!

  Zrozumienie różnych typów zmarszczek oraz dostępnych metod ich leczenia pozwala na podejmowanie świadomych decyzji w kierunku utrzymania zdrowej i młodo wyglądającej skóry. Niezależnie od wybranej metody, ważne jest, aby podchodzić do procesu starzenia się w sposób proaktywny i wybierać rozwiązania najlepiej odpowiadające indywidualnym potrzebom.

  Dane kontaktowe

  Słupsk:
  Leszczynowa 16,
  76-200 Słupsk

  Słupsk:
  Kotarbińskiego 7/1,
  76-200 Słupsk

  Med. Estetyczna: 505 905 196

  Laryngologia: 59 8468634

  Ginekologia: 788 030 460

  Rejestracja telefoniczna:

  Pon. – Sob. 9:00 – 20:00

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  Search in posts
  Search in pages
  Filter by Categories
  Bez kategorii

  Formularz kontaktowy